Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Svätá patrónka Slovenska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Pán mal na mysli katolícke zbožňovanie kúskov tiel tzv svätcov , teda relikvie.No a to aj pre kresťanov čo sa oslobodili od katolicizmu a jeho bludov je modloslužobníctvo.
Konštantín
Predmet úcty a zbožňovanie sú významovo rozdielne významy. Akoby som Vám to vysvetlil. Máte matku? Alebo ak nie, spomeniete si na ňu niekedy? Teraz budete mať prípadne aj príležitosť, na dušičky. Takže si na chvíľu predstavte svoju matku. A teraz si predstavte nejakú fľandru. Pokiaľ neviete rozpoznať rozdiel medzi Vašou mamou a nejakou fľandrou, potom Vás ospravedlňuje, že si pletiete zbožňovanie s úctou. Nič v zlom.
UvazovateL
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Uctievanie svatych je smrtely hriech

Presne ako pise Konstantin. Podla mna je uctievanie svatych ciste kacirstvo, a co je este vacsi pruser pre katolikov, velmi pravdepodbne sa jedna aj o smrtelny hriech. Zial katolicka cirkev je ciste pohanska, kult starovekych bohov nahradila kultom krestanskych svatich. Dokonca si myslim, ze ak boh existuje, tak je mu milsi slusny ateista ako modlosluzobny katolik.
 

Uctiť si možno iba zlých ? Prečo ?

Svätý je každý človek, ktorý prežije svoj život v súlade s Božou vôľou. Som presvedčená, že v mojom okolí tak žije veľa ľudí. Ak ich mám v úcte, to je kacírstvo ? Ľudí, ktorí svojim životom preukážu hrdinstvo v kresťanských čnostiach, sv. Cirkev vyhlási za svätých aj oficiálne. Je to správne, veď nám dali svojim životom pekný príklad. Ak si prečítam životopis daktorého z nich, je to kacírstvo ? Ak ich mám v úcte, tiež kacírstvo ? Podľa Teba pravá viera dovoľuje úctu a lásku iba k zlý ľuďom, ktorí nežijú v Božej milosti ? Ak sa polepšia a oľutujú svoj zlý život, stratíš k nim úctu ? Prečo ?
 

 

Asi som sa zle vyjadril. Uctit si svatych nie je kacirstvo ani hrieh. Takze ak si niekto precita ich zivotopis urcite to nie je zle. Ak ide na ich hrob a polozi tam kvety tak isto to nie je zle. Ale ak sa k nim zacne modlit, uctieva ich sochy/obrazy (kladenim kvetov/sviecok pred sochy/obrazy, bozkávanim soch/obrazov, modlitbou pred tymito sochami/obrazmi a pod.), som pevne presvedceny, ze pacha smrtelny hriech modlosluzobnictva.
So zaujmom studujem dejiny nielen cirkvy, a vidim, ze od 4. storocia, ked krestanstvo prestalo byt prenasledovanym ba stavalo sa vladnucim nabozenstvom, prilev mnozstva pohanov do krestanskej cirkvi sposobil strasne spohanstenie krestanstva. Tito novo prisli pohania, starovekych bohov s ich mytami a ritualmi nahradili krestanskymi svatymi a ich mytmi. Zial sirenie modlosluzobnictva k svatym sa casto dialo priamo z podnetu knazov za ucelom zisku. Spisovali myticke zivotopisy o svatych, vytvarali modlarske obrazy a sochy svatych, vyrabali „ostatky svatych“ a potom ich vystavovali, organizovali pute k hrobom, „ostatkom svatych“, k „svatym“ obrazom/socham atd. Pre mna je velmi trapne citat tieto pribehy pohanstva.
Ak by dnes Jezis videl, akym mnozstvom modiel su „vyzdobene“ katolicke kostoly, nepochybujem, ze by zobral bic a poprevracal vsetky modly a pohanov poucil: „Nie je napísané: »Môj dom sa bude volať domom modlitby pre všetky národy«? A vy ste z neho urobili lotrovský pelech.“
 

Sám si prečítaj, čo si popísal

Kebyže pobozkám fotku svojej dcérky, manžela spácham modloslužbu ? Čiu fotku alebo obrázok možno pobozkať? Človeka, ktorý žije v Božej milosti, t.j. žil alebo žije svätým životom nemožno - to je modloslužba? Obrázky zločincov možno pobozkať bez dopustenia sa hriechu? Úctu k Bohu šíria kňazi za účelom zisku ? Neúctu k Bohu šíria iní ľudia iba z filantropických úmyslov ? Prečo sa nemožno pri obraze modliť? Myslela som, že modliť sa možno všade. Ktoré obrazy a sochy sú modloslužobnícke ? Tie, ktoré v nás vzbudzujú úctu k Bohu ? Michelangelove alebo iba tie od menej známych umelcov ? Ak je na obraze zlý človek, to už je OK? Životopis svätého je "mýtický", životopis vedca alebo herca je v poriadku ? A čo ak ten vedec či herec žil v súlade s Božou vôľou - vtedy nemožno opísať jeho život, bol by tiež "mýtický" ? Divím sa, lebo životopisci svätých nezamlčujú ich hriechy, povahové chyby ani životné zlyhania, mnohých obdivujeme preto, že dokázali zmeniť svoj život a konať pokánie, čím sú ich životy "mýtické"? Život podľa Božej vôle je "príbeh pohanstva", o ktorom ti je trapné čítať ? Veď si teda čítaj iba o vrahoch a zločincoch, inou četbou by si spáchal modloslužbu! Keď mám v byte dajaký obrázok, kríž alebo sošku, P. Ježiš by zobral bič a to poprevracal ? Nesmiem sa v byte modliť, ak mám byt vyzdobený ? Alebo iba kostol nesmie byť vyzdobený ? Vyzdobený kostol nemôže byť domom modlitby? Iba aký, ošarpaný a spustnutý? Náboženský obraz, kríž alebo soška je známka "lotrovského pelechu"?
Ísť k hrobu v ktorom sú uložené ostatky človeka, ktorý prežil bohumilý život, je hriech ? Ostatky svätých sú "vyrobené", iba ostatky zločincov sú pravé? A čo, ak ten zločinec pred smrťou poprosil Boha o milosť a Boh mu odpustil, t.j. stal sa svätým - jeho ostatky prestali byť pravé? Píšeš, že kvety na hrob položiť možno, ale pomodliť sa nemožno. Alebo iba keď idú spolu viacerí, je to púť, teda určite akcia organizovaná za účelom zisku? Ísť sa spoločne zabaviť do baru je vždy bohumilé, ale ísť sa spoločne pomodliť je hriech ? Prosím ťa, prečítaj si ešte raz svoj príspevok. Verím ti, že si mal možno nejakú dobrú myšlienku, ale nepodarilo sa ti to napísať tak, aby to malo aspoň elementárnu logiku. Alebo - čítala som, že v minulosti jestvovala sekta ikonoklastov - obrazoborcov. Myslím, že dnes už nejestvuje. Ak hej, a ak k nej patríš, napíš to otvorene, prestanem sa diviť, že čo si popísal, tým by sa to vysvetlilo. V tom prípade sa ti ospravedlňujem, ak by to bol tvoj svetonázor, na to má každý samozrejme právo.
 

 

Alzbetkina sesternica, pokúsim sa Vám odpovedať. Netvrdím, že moje odpovede sú správne. Odpovedám však ako najlepšie viem, ako mi to hovorí moje svedomie.

Kebyže pobozkám fotku svojej dcérky, manžela spácham modloslužbu ? – nie

Čiu fotku alebo obrázok možno pobozkať? – fotku/obrázok takej osoby ku ktorej cítime lásku. V každom prípade však iba ak od tej osoby neočakávame nejakú zázračnú pomoc.

Človeka, ktorý žije v Božej milosti, t.j. žil alebo žije svätým životom nemožno - to je modloslužba? – ak k nemu cítime lásku asi možno pobozkať fotku takého človeka, ale iba v prípade, ak od neho neočakávame nejakú zázračnú pomoc.

Obrázky zločincov možno pobozkať bez dopustenia sa hriechu? – asi áno, ak k nemu cítime lásku (boh vraj miluje aj hriešnikov).

Úctu k Bohu šíria kňazi za účelom zisku ? – nie. Ale o šírení úcty k bohu som nepísal. Písal som o šírení pohanského modloslužobníctva k svätým za účelom zisku, vlastnej dôležitosti a pod. A ako sa dosahoval zisk. No organizovali sa púte k svätým (teda k ich ostatkom/obrazom/sochám) a pútnici samozrejme prispeli nejakou sumou do kostolnej pokladničky, tj. aj pre predstavených kostola.

Neúctu k Bohu šíria iní ľudia iba z filantropických úmyslov ? - neviem

Prečo sa nemožno pri obraze modliť? – k bohu sa možno modliť všade. Ale ľudia sa väčšinou pred obrazom modlia k osobe znázornenej na obraze a to je veľmi pravdepodobne smrteľný hriech pohanského modloslužobníctva.

Myslela som, že modliť sa možno všade. – k bohu sa samozrejme možno modliť všade.

Ktoré obrazy a sochy sú modloslužobnícke ? – tie ku ktorým (k osobám na nich znázornených) sa modlil čo len jeden človek, prípadne ak zvádzajú k takejto modlitbe.

Tie, ktoré v nás vzbudzujú úctu k Bohu ? – nie sú modloslužobnícke, ak naozaj vzbudzujú úctu iba k Bohu.

Michelangelove alebo iba tie od menej známych umelcov ? – nezáleží na umelcovi, ktorý ich vytvoril. Obrazy nie sú modloslužobnícke ak nezvádzajú/nenavádzajú k zbožšťovaniu a modlitbe k osobám na nich znázornených.

Ak je na obraze zlý človek, to už je OK? – ak sa k osobe na obraze nemodlíme, ak osobu nezbožšťujeme , tak je to OK.

Životopis svätého je "mýtický", životopis vedca alebo herca je v poriadku ? – aj životopis svätého je v poriadku ak neobsahuje klamstvá. Ak však životopis obsahuje klamstvá (napr. vyzdvihujúce zázračné schopnosti svätého) za účelom jeho zbožňovania, modlitby k svätému potom je mýtický.

A čo ak ten vedec či herec žil v súlade s Božou vôľou - vtedy nemožno opísať jeho život, bol by tiež "mýtický" ? – samozrejme možno opísať život akéhokoľvek človeka. Ak jeho životopis nebude obsahovať klamstvá, tak nebude mýtický.

Divím sa, lebo životopisci svätých nezamlčujú ich hriechy, povahové chyby ani životné zlyhania, mnohých obdivujeme preto, že dokázali zmeniť svoj život a konať pokánie, čím sú ich životy "mýtické"? – určite existuje veľa pravdivých životopisov svätých, najmä také ktoré boli napísané v posledných storočiach. Ale po celé stáročia sa písali takmer výlučne iba kacírske, klamárske a teda mýtické životopisy svätých.

Život podľa Božej vôle je "príbeh pohanstva", o ktorom ti je trapné čítať ? – život podľa Božej vôle nie je príbehom pohanstva a nie je mi o ňom trápne čítať. Trápne a pohoršujúce je mi čítať mýtické životopisy svätých, príbehy o zbožšťovaní a modlitbách ku svätým, o vyrábaní, kupčení a vystavovaní „ostatkov svätých“, o organizovaní pútí k hrobom, „ostatkom svätých“, k „zázračným/svätým“ obrazom/sochám a o iných smrteľných hriechoch pohanského modloslužobníctva.
 

pokračovanie odpovedí

pokračovanie odpovedí

Veď si teda čítaj iba o vrahoch a zločincoch, inou četbou by si spáchal modloslužbu! – myslím si, že čítaním čohokoľvek nemožno páchať modloslužbu. Iba zbožšťovaním a modlitbou k inej osobe ako k bohu sa pácha modloslužba.

Keď mám v byte dajaký obrázok, kríž alebo sošku, P. Ježiš by zobral bič a to poprevracal ? – myslím že áno.

Nesmiem sa v byte modliť, ak mám byt vyzdobený ? – k bohu sa môžete modliť kdekoľvek. Byt by ste však nemali mať „vyzdobený“ sochami a obrazmi svätých. Nevidím účel pre ktorý by ste ich mali mať, lebo je nebezpečenstvo, že sú to modly.

Alebo iba kostol nesmie byť vyzdobený ? – kostol môže byť vyzdobený. No nemali by v ňom byť sochy a obrazy svätých. Nevidím účel pre ktorý by mali byť v kostole, lebo je nebezpečenstvo, že sú to modly.

Vyzdobený kostol nemôže byť domom modlitby? Iba aký, ošarpaný a spustnutý? – v akomkoľvek kostole sa môžete modliť. Kostol by však nemal byť „vyzdobený“ sochami a obrazmi svätých. Nevidím účel pre ktorý by mali byť v kostole, lebo je nebezpečenstvo, že sú to modly.

Náboženský obraz, kríž alebo soška je známka "lotrovského pelechu"? – asi áno

Ísť k hrobu v ktorom sú uložené ostatky človeka, ktorý prežil bohumilý život, je hriech ? – nie, hriech je iba zbožšťovať, modliť sa k takému človeku.

Ostatky svätých sú "vyrobené", iba ostatky zločincov sú pravé? – myslím si, že mnoho „ostatkov“ pochádzajúcich zo stredoveku je falošných a zámerne „vyrobených“ (lebo sa jedná o ostatky úplne iného, náhodného človeka a nie svätca) napr. za účelom zisku/prestíže „výrobcu“. O ostatky zločincov sa nezaujímam a ani neviem, že by niekde takéto ostatky vystavovali.

A čo, ak ten zločinec pred smrťou poprosil Boha o milosť a Boh mu odpustil, t.j. stal sa svätým - jeho ostatky prestali byť pravé? – tomuto nerozumiem. Ale samozrejme boh môže odpustiť zločincovi.

Píšeš, že kvety na hrob položiť možno, ale pomodliť sa nemožno. – áno, kvety položiť možno, ale nemožno sa modliť (=prosiť ju o pomoc) k osobe odpočívajúcej v hrobe.

Alebo iba keď idú spolu viacerí, je to púť, teda určite akcia organizovaná za účelom zisku? – nie, myslím si, že v dnešnej dobe nie sú púte organizované za účelom zisku. Ak sú však organizované za účelom modlitby k svätcovi, ku ktorému sa púť koná, je to pravdepodobne smrteľný hriech, možno ešte väčší ako hriech mamonárstva.

Ísť sa spoločne zabaviť do baru je vždy bohumilé, – neviem aký má boh vzťah k spoločnej zábave v bare. Asi závisí od formy tej zábavy.

ale ísť sa spoločne pomodliť je hriech ? – ísť sa spoločne pomodliť k bohu je bohumilé, ísť sa spoločne pomodliť k akejkoľvek inej osobe je asi smrteľný hriech pohanského modloslužobníctva.

Prosím ťa, prečítaj si ešte raz svoj príspevok. Verím ti, že si mal možno nejakú dobrú myšlienku, ale nepodarilo sa ti to napísať tak, aby to malo aspoň elementárnu logiku. – je mi naozaj úprimne ľúto, že ste v mojom príspevku nenašli logiku. Ale viem pochopiť, že pre ľudí, ktorí boli od malička vychovávaní v katolíckej viere, môžu byť moje názory na prvý pohľad „nelogické“. Ale pravdepodobne sú v súlade s učením obsiahnutím v Biblii a s najväčšou pokorou si dovolím povedať, že pravdepodobne aj v súlade s Ježišovým učením. Prosím čítajte si evanjeliá a premýšľajte nad nimi.
 

2. pokračovanie odpovedí

2. pokračovanie odpovedí

Alebo - čítala som, že v minulosti jestvovala sekta ikonoklastov - obrazoborcov. Myslím, že dnes už nejestvuje. Ak hej, a ak k nej patríš, napíš to otvorene, prestanem sa diviť, že čo si popísal, tým by sa to vysvetlilo. – nepatrím do sekty obrazoborcov. Nechystám sa boriť obrazy, lebo aj to je násilie a teda hriech. Len si myslím, že vytváranie, vystavovanie, modlenie sa pred obrazmi/sochami svätých je prejavom pohanského modloslužobníctva a ľudia ktorí toto robia žiaľ páchajú smrteľné hriechy.
 

Prečo ?

(1Kor3k23v) lebo všetci zhrešili a nemajú Božiu slávu.

A Svatý je len Boh a nikto iný!!!

(Zj15k4v) Kto by sa nebál, Pane, a neoslavoval tvoje meno? Pretože ty jediný si svätý; všetky národy prídu a budú sa pred tebou klaňať, lebo sa zjavili tvoje spravodlivé súdy.
 

Och Bože,

tie žabomyšie vojny, kto je pravým kresťanom - veď je to na smiech. Prenechajte súd Bohu. Hlúposti vyhľadávate, samé slovičkárenie - skúste - Milujte aj svojho nepriateľa a kresťania by nemali byť nepriateľmi. Krásny deň najpravejší kresťania - aj podľa skutkov budeme súdení a nie podľa tej Vašej pravosti, či pravdy - nie ste "majiteľmi" pravdy - to je iba Boh. Snažme sa byť hlavne pravdiví.
 

Pozor aby si sa nestal modloslužobníkom

Daj si pozor, Konštantín, aby si sa nestal modloslužobníkom - :), lebo v Tvojom ponímaní sa to dá veľmi ľahko. Čítaj ďalej, čo musíš nevyhnutne a rýchlo spraviť:
- najprv upozorni všetkých rodičov, ak majú fotky svojich detí, aby ich rýchlo zničili a zahodili. Podobne všetkých, čo majú fotky alebo obrázky svojich drahých a blízkych. Ľahko sa totiž môže stať, že sa budú na tieto fotky pozerať s láskou, alebo s úctou, alebo si pritom pripomenú niektoré udalosti zo života tých, na ktorých obrázok sa pozerajú - v Tvojom ponímaní takto asi oberajú Boha o lásku, o spomínanie a úctu.
- Aj ty tak urob, ak máš napr. fotku svojho dievčaťa (ak sa pozrieš na jej fotku, mohol by si ju začať zbožňovať - podľa Tvojej logiky veľmi nebezpečné!!!). Ak máš nejaký predmet, ktorý Ti darovala alebo ktorý (oj, hrôza ! ) predtým patril jej - ešte nebezpečnejšie. Všetko zahoď.
- Povedz veriacim, aby v kostole nemali žiadne predmety, ktoré kedysi patrili svätým - sú to nebezpečné relikvie. Ešte horšie, ak je v kostole, pod kostolom alebo v blízkosti kostola uložené telo nejakého svätca -už aj malá časť tela alebo malá časť odevu svätca alebo časť predmetu čo vlastnil je veľmi nebezpečná! Čo ak by veriacim pripomenuli niektoré udalosti zo života svätca a oni by si naňho spomenuli s láskou a úctou ? Podľa Tvojho chápania by tým oberali Boha o lásku a úctu. Steny kostola majú byť prázdne a pusté, obrazy znázorňujúce svätých a udalosti z ich života sú modloslužba.
- Povedz všetkým, čo pracujú v kultúre, aby okamžite zrušili všetky pamätné izby určené známym osobnostiam, treba z nich odstrániť obrazy týchto osobností aj predmety, ktoré im kedysi patrili. Ak by ich niekto uvidel a spomenul si na nich s láskou a úctou, bola by to hrozná modloslužba!!! Nebezpečné sú aj hroby, kde sú títo ľudia pochovaní, čo keď tam niekto príde a bude na nich s úctou spomínať ?! Pozor na múzeá - sú zvlášť nebezpečné ! Neodkladne ich navštív aj s nejakou svojou úderkou a odstráň všetky predmety evokujúce osoby, na ktoré by bolo možné myslieť s láskou alebo úctou. :)
Čo som ti chcela povedať ? Buď dôsledný a ak niečo tvrdíš, tak to mysli naozaj !!!
 

 

Tak primitívnu odpoveď možno čakať iba od ortodoxného katolíka.Nezabúdaj na to čo som napísal a to , že aj keď je vás veľa už dávno nie ste pravými kresťanmi čo sa riadia písmom a božími slovami , pretože inak by ste pochopili rozdiel medzi úctou k človeku a jeho pamiatke a zbožšťovaním človeka ako to robí vaša cirkev. Modliť sa k ľudským ostatkom je potieranie kresťanstva a jeho podstaty, toto patrí iba Bohu.
 

ver či nie

ale katolíci sa riadia Písmom viac, ako mnohé sekty, či sebci, ktorí si vyberú len to, čo sa hodí.
prosia svätých o orodovanie = príhovor (v okamihu, ako niekoho poprosíš o to, aby sa za teba pomodlil, vlastne sa podľa tvojej logiky modlíš k inému ako k Bohu)
uctievajú svätých, ktorí už sú v nebia tých ukazujú ako vzor, že aj takýmto štýlom sa dá dôjsť do neba.
ale stavím sa, že radšej nechceš pochopiť rozdiel medzi kľaňaním sa a úctou, aby si mohol žiť vo svojej predstave správnosti.
pravý kresťan dodržiava aj 4. prikázanie - úcta k rodičom, významovo predkom a predstaveným.
a to znamená aj ich uloženie a pripomínanie si ich.
 

 

Ak prosia tzv. "svatých" o orodovanie,tak nedôverujú Bohu.

(Ján16k23v) ...Amen, amen, hovorím vám, keď budete Otca o niečo prosiť v mojom mene, dá vám to.
(Ján16k26-27v) V ten deň budete prosiť v mojom mene a nehovorím vám, že ja budem prosiť Otca za vás. Veď sám Otec vás miluje, lebo vy ste milovali mňa a uverili ste, že som vyšiel od Boha.
 

 

Takže presne ako som očakával , iba katolíci sú kresťania ostatní sú sekty a pomýlení , ja som napríklad pomýlený reformovaný kresťan teda kalvín na rozdiel od vás sme reformovaní práve preto , že sme sa zbavili bludov ktoré hlása katolícka cirkev a písmo sväté naši členovia určite ovládajú lepšie ako vy zaslepení bludmi .Na čo sa týka tolerancie a uznávania kto je lepší či pravý kresťan , pozrite sa ako to chápu vaši pápeži a to najmä Ján Pavol II a jeho dvaja nasledovníci , ktorí na rozdiel od vás primitívnych ovečiek poznajú písmo sväté a vedia kto ho ako hlása.No a aj my vzdávame úctu svojim rodičom i iným známym zosnulým , ale nerobíme s ľudí bohov a nemodlíme sa k nim a nezasväcujeme im kostoly , naše kostoly sú božie chrámy a teda patria Bohu a nie nejakému smrteľníkovi z ktorého ste si vy Boha urobili a to aj s tým že mnohí z nich boli za života nie svätcami , ale doslova zločincami.Uvediem iba jediný príklad sv.Štefan ktorý s obľubou vraždil svojich oponentov , alebo ich aspoň oslepoval a takýchto príkladov by sne medzi tými vašimi svätcami ktorých kostičkám sa klaniate by sme našli stovky.
 

hlavný rozdiel je v tom

že si niekto zrazu povie, že 1500 rokov sa hlásali hlúposti a "zrazu len my vieme, kde je pravda.
a preto namiesto opravy domu, v kttorom žijeme vezmeme čo sa dá a postavíme si iný.
a navyše - máte Boha v chráme?
katolíci majú - a to je základ bohoslužby - Ježiš povedal: "toto je moje telo, moja krv " nie toto je symbol mňa - takže nazvať poslucháreň chrámom je kus odvaha...
 

 

Okrem "toto je moje telo, moja krv" Ježiš ešte povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nebudete mať v sebe život. Kto je moje telo a pije moju krv, má večný život a ja ho vzkriesim v posledný deň" (Jn 6:53-54). A katolícky duchovní napriek tomuto výslovnému Ježišovmu príkazu prijímanie pod obojím zrušili!!! V duchu tohto zrušenia sa mi na katolíckych duchovných hodí iný Ježišov výrok: "Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi! Sami doň nevchádzate, a tým, čo vchádzajú, vojsť nedovolíte" (Mt 23:13 a obdobne Lk 11:52)

Alebo ďalší Ježišov výrok: "Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský" (Mt 23:9) a napriek tomu katolíci rímskeho biskupa nazývajú dokonca "svätým otcom"!!! a on proti tomuto osloveniu neprotestuje!!! Čisté modloslužobníctvo.

Alebo sa nechá oslovovať "vaša svätosť" hoci Ježiš, keď ho ktosi nazval hoci len dobrým učiteľom zaprotestoval: „Prečo ma nazývaš dobrým? Nik nie je dobrý jedine Boh“ (Mk 10:18, podobne Lk 18:19 a trochu pozmenene Mt 19:17). Krásny to rozdiel medzi pokornou skromnosťou a hriešnou namyslenosťou.

Alebo rímsky biskup koncom 19. stor. vyhlásil dogmu o svojej neomylnosti vo veciach viery a mravov. A dogme musia katolíci povinne veriť, inak podľa pápežského učenia budú zatratení – ďalší prejav hriešnej namyslenosti.

Ach jaj, mohol by som ešte dlho citovať Ježiša. Tak len posledný, žiaľ veľmi tvrdý výrok (v tom čase o farizejoch): „Sú slepými vodcami slepých. A keď slepý vedie slepého, obaja padnú do jamy“ (Mt 15:14, obdobne Lk 6:39).

Katolíci, prosím čítajte! Ježišovo učenie obsiahnuté v evanjeliách a premýšľajte o ňom. Veď boh dal ľudom rozum a slobodnú vôľu.
 

 

Človek má rozum preto , aby rozmýšľal a tvoj prípad to asi nebude , pretože inak by si pochopil , že 1500 rokov si z rôznych dôvodov ľudia , opakujem ľudia čo na to mali rôzne dôvody väčšinou zištné , upravovali písmo sväté na svoj obraz a svoje potreby.To že sa pred 500 rokmi našli ľudia čo im to vadilo a vrátili sa k pravému písmu a k pravým kresťanským hodnotám je znakom toho , že aj najvyšší už toho mal dosť.Inak odporúčam naštudovať zopár vecí čo ti asi chýbajú , aby si pochopil v čom tkvie princíp kresťanstva , pretože aj to je špecifikum katolicizmu vy v tom b nie ste zbehlí .U nás písmo ovládajú aj radoví veriaci nielen pán farár.
 

Konštantín asi došlo k nedorozumeniu

Konštantín asi došlo k nedorozumeniu. Omylom som môj prispevok vložil ako reakciu na Váš príspevok. Vskutočnosti to však bola reakcia na pred tým uvedený príspevok od vespy.
Ale aj tak. Mne sa zda, že vo svojom príspevku poukazujem presne ako Vy na nedodržiavanie a prekúcanie Ježišovho učenia katolíckymi duchovnými. Alebo to čo som napísal je v rozpore s názormi kalvínov? Ak áno tak v čom?
 

 

Je samozrejmé , že chápem omyl , pretože obaja obhajujeme rovnakú pravdu, takže žiadne rozdiely medzi nami nevidím.
 

 

Co je to chrám Boží ?
(Ján2k19) Ježiš im odpovedal: Zbúrajte tento chrám a ja ho za tri dni postavím.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 3 434
 2. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 1 521
 3. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 022
 4. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 885
 5. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 740
 6. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 738
 7. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 681
 8. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 658
 9. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 637
 10. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 611

Rebríčky článkov


 1. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 2. Jozef Kovalík: Sám
 3. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 4. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 5. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 6. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 7. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 8. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 9. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 10. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity


Už ste čítali?