Je prirodzené odmietnuť bývať v blízkosti vojenského letiska.

Autor: Marta Medzihradská | 21.3.2021 o 15:24 | (upravené 23.3.2021 o 9:38) Karma článku: 2,78 | Prečítané:  1018x

Výsledkom nemohúcnosti a rezignácie obyvateľov v okolí letiska Sliač sú aj štarty a pristávania vojenských stíhačiek presne uprostred najväčšej hospodársko-sídelnej aglomerácie stredného Slovenska.

Logickým výsledkom umiestnenia vojenského letiska do blízkosti obývaných zón je protest a následné poníženie a beznádej. Ľudia zvyčajne končia v zablokovaní si témy a tiež v nezáujme o veci verejné vôbec. A presne toto sa už 50 rokov deje okolo vojenského letiska Sliač.  

Mnohí radšej nájdu schopnosť adaptovať sa a spolupodieľať na moci mocných. Je predsa len ľahšie súhlasiť ako si priznať prinútenie, nehovoriac o praktických výhodách. Potom nie je problém ani vytvoriť funklub vojenského letectva s celonárodnou i medzinárodnou účasťou.

Tak veľmi žiadaná odbornejšia debata k tejto téme neexistuje. Dokonca aj nájdenie fotografie, ktorá by dokumentovala blízkosť letiska od Zvolena a Banskej Bystrice je problémom. 

Odbornú debatu si však musí vyžiadať širšia verejnosť a práve preto ponúkam možnosť pripojiť sa k petícii za presunutie pripravovaného vojenského letiska na iné miesto a využívanie letiska Sliač na rozvíjanie upadajúceho regiónu.  

Bez potrebných rozvojových zdrojov, materiálnych ale predovšetkým ľudských, zostane tzv. ťažiskový priestor mestského regiónu Banská Bystrica – Sliač – Zvolen len vojenským centrom s bábkovou správou.

Petícia:  https://www.peticie.com/peticia_za_zastavenie_planovanej_rekontrukcie_letiska_slia_na_vojenske_uely_a_za_jeho_vyuivanie_na_civilne_a_nakladne_lety

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Šéf inšpekcie: Tekutina sa v Hrone šírila ako tlaková vlna, ryby zabíjala v danom momente a mieste

Inšpekcia životného prostredia aj polícia ekologickú katastrofu riešia.

Martin Huba: Divadlo Na Korze zrušili za jednu narážku. Dnes je tu devalvácia slova

Na Detskej univerzite Komenského prednášal o kultivovanosti.


Už ste čítali?