Hľadajú sa voliči Smeru

Autor: Marta Medzihradská | 30.7.2013 o 13:00 | (upravené 20.8.2014 o 21:51) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  2036x

Posledné voľby do národného parlamentu prekvapili mnohých. Kde sa vzalo toľko voličov Smeru? Bratislava nemala problém s odpoveďou. Sú mimo. Aj ostatné slovenské mestá, mestečká a vyspelejšie obce to hodili na vidiek a východ, prípadne juh či sever. Otázka je, či sú voliči Smeru naozaj len roztrúsení niekde po údoliach slovenských Karpát a po stránkach štatistík, alebo žijú aj v anonymite okolo nás, civilizovanejších a vzdelanejších.

Ja odpoveď poznám a iste nie som jediný volič Smeru, ktorý sa dostáva do situácií, že musí zvažovať svoje sociálne stratégie.

Ani v čase rozdelenia Československa tu niečo nehralo. Slováci sa príliš bránili národnej a štátnej slobode, aj keď z rôznych náznakov sa zdalo, že by si nezávislosť želali. Ktovie ako by dopadlo referendum. Nakoniec slobodný národ, tak ako aj slobodný človek, má najlepšie podmienky pre svoj rozvoj. Báli sme sa slobody? Možno. Je však isté, že v danej atmosfére by otvorené priznanie znamenalo priznať osobnú nízkosť, akúsi zlobu a to, čo bolo znakom dedinského krčmového myslenia, nacionalizmus.

Človek by mal rešpektovať sám seba a hodnoty ku ktorým sa vnútorne dopracoval. Predstavujem si, ako raz stretnem známeho a oboch nás poteší zistenie rozdielnych názorov. Bude to téma na rozhovor s vyšším potenciálom k obohateniu vlastných pohľadov. A nebude nás blokovať žiadna predstava hlúposti seba, alebo toho druhého.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?