Hľadajú sa voliči Smeru

Autor: Marta Medzihradská | 30.7.2013 o 13:00 | (upravené 20.8.2014 o 21:51) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  2027x

Posledné voľby do národného parlamentu prekvapili mnohých. Kde sa vzalo toľko voličov Smeru? Bratislava nemala problém s odpoveďou. Sú mimo. Aj ostatné slovenské mestá, mestečká a vyspelejšie obce to hodili na vidiek a východ, prípadne juh či sever. Otázka je, či sú voliči Smeru naozaj len roztrúsení niekde po údoliach slovenských Karpát a po stránkach štatistík, alebo žijú aj v anonymite okolo nás, civilizovanejších a vzdelanejších.

Ja odpoveď poznám a iste nie som jediný volič Smeru, ktorý sa dostáva do situácií, že musí zvažovať svoje sociálne stratégie.

Ani v čase rozdelenia Československa tu niečo nehralo. Slováci sa príliš bránili národnej a štátnej slobode, aj keď z rôznych náznakov sa zdalo, že by si nezávislosť želali. Ktovie ako by dopadlo referendum. Nakoniec slobodný národ, tak ako aj slobodný človek, má najlepšie podmienky pre svoj rozvoj. Báli sme sa slobody? Možno. Je však isté, že v danej atmosfére by otvorené priznanie znamenalo priznať osobnú nízkosť, akúsi zlobu a to, čo bolo znakom dedinského krčmového myslenia, nacionalizmus.

Človek by mal rešpektovať sám seba a hodnoty ku ktorým sa vnútorne dopracoval. Predstavujem si, ako raz stretnem známeho a oboch nás poteší zistenie rozdielnych názorov. Bude to téma na rozhovor s vyšším potenciálom k obohateniu vlastných pohľadov. A nebude nás blokovať žiadna predstava hlúposti seba, alebo toho druhého.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?